بازکردن انواع لوله با دستگاه پیشرفته✔ارائه فاکتور+بعد از اتمام کار سرویسدهی زیر ۲۰ دقیقه🛵

رفع گرفتگی لوله فاضلاب 09127208965✔️با فنر دستگاه تراکم – روشهای خانگی

ایران تخلیه » رفع گرفتگی لوله فاضلاب 09127208965✔️با فنر دستگاه تراکم – روشهای خانگی
لوله باز

راهنمای مطالعه

5/5 - (20 امتیاز)

رفع گرفتگی لوله فاضلاب

یکی از دردسرهای که ممکن است بسیاری از افراد با آن مواجه شوند، گرفتگی لوله فاضلاب خواهد بود. معمولا برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب یا از مواد شیمیایی استفاده می کنند یا با بکارگیری روش های خانگی به رفع انسداد این لوله ها می پردازند. بسیاری از افراد برای باز کردن این لوله ها نیز از شرکت های متخصص در این زمینه کمک می گیرند، اما بهتر است قبل از استفاده از مواد شیمیایی و تماس با نیروهای متخصص شرکت ایران تخلیه برخی از روش های خانگی را امتحان کرد و سپس اگر باز شدن لوله فاضلاب میسر نگردید از دیگر روش ها جهت باز کردن لوله های فاضلاب استفاده کرد.

نشانه های گرفتگی لوله فاضلاب

زمانی که لوله فاضلاب دچار انسداد می گردد، علائمی ایجاد خواهد شد که به شما نشان خواهد داد که لوله فاضلاب دچار گرفتگی شده است و به زودی آب چاه بالا خواهد زد. برخی از معمول ترین نشانه های که خبر از گرفتگی این لوله ها دارد را می توان این چنین بیان کرد:

 • به هنگام شستن ظرف یا میوه ها معمولا سینک پر از آب می گردد، اگر خالی شدن سینک بسیار طول بکشد خبر از گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه خواهد داد.

 • اگر در حمام در حال دوش گرفتن هستید و احساس می کنید زیر پاهایتان پر از آب شده است و آب به کندی تخلیه می گردد، باید منتظر گرفتگی لوله های فاضلاب حمام باشید.

 • گاهی استشمام بوی عجیب و غریب از حمام، توالت، آشپزخانه نیز نشان از انسداد این لوله ها خواهد داشت.

  • علاوه بر این اگر در توالت های فرنگی یا سنتی نیز آب به سختی تخلیه می شود اما فضولات همچنان باقی می مانند، باید به فکر رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت هم باشید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب
رفع گرفتگی لوله فاضلاب

چرا لوله فاضلاب دچار گرفتگی خواهد شد؟

معمولا گرفتی لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و … دلایل مختلفی خواهد داشت، بنابراین می توان برخی از مهمترین این دلایل را به صورت زیر شرح داد:

 • جمع شدن موها و پرزها در لوله های فاضلاب

 • ریختن مصالح ساختمانی همچون شن، سیمان، ماسه، سنگ و … در این لوله ها

 • تجمع روغن و چربی به مرور زمان در لوله فاضلاب آشپزخانه

 • کم بودن شیب لوله فاضلاب

 • افتادن دستمال کاغذی، پوشک بچه، نوار بهداشتی و … در این لوله ها

 • گیر کردن اشیا بزرگ و کوچک در لوله فاضلاب و انسداد این لوله ها

•گرفتکی لوله های فاضلاب یکی از مشکلات رایجی است که موجب بر هم زدن نظم خانه و زندگی افراد خواهد شد، چرا که منجر می شود تا آب چاه بالا آید و بوی بدی در مکان پخش شود. بنابراین در این مقاله برخی از روش های خانگی جهت رفع انسداد لوله های فاضلاب را بیان کردیم، در صورتی که با استفاده از این روش ها به هیچ عنوان گرفتگی لوله های فاضلاب باز نشد، می توان از خدمات برخی از شرکت های لوله بازکنی تهران استفاده کرد که از جمله آنها می توان شرکت ایران تخلیه اشاره کرد که امروزه با استفاده از نیروهای مجرب و امکانات فوق العاده ای که دارد، خدمات متنوعی در زمینه تخلیه چاه، فنر زنی لوله ها و … ارائه می دهد.

✔️ رفع گرفتگی لوله فاضلاب:متخصصین شرکت ایران تخلیه با فنر و دستگه های بروز رفع گرفتگی لوله فاضلاب را انجام میدهند.

✔️ رفع گرفتگی لوله فاضلاب تضمینی میباشد؟بله.کار رفع گرفتگی لوله فا ضمانت 1ساله همراه خود دارد.

✔️ زمان بازکردن گرفتگی لوله فاضلاب:بستگی به نوع گرفتگی لوله مییاشد.ولی اکثرا موقعه ها 30دقیقه زمان میبرد.

✔️ استفاده از خدمات رفع گرفتگی لوله از متخصص شرکت ایران تخلیه:شرکت ایران تخلیه شبانه روزی میباشد و آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.

روش های خانگی جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب

معمولا جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب، روش های مختلفی وجود دارد که در اینجا برخی از مهمترین روش های خانگی جهت باز کردن انسداد این لوله ها را به صورت زیر ذکر خواهیم کرد:

·استفاده از شوینده و آب گرم

یکی از معمول ترین روش ها که بسیاری از افراد جهت رفع انسداد لوله فاضلاب از آن استفاده می کنند، بکارگیری مواد شوینده و آب گرم است، در این روش آب گرم و مایع شوینده را با یکدیگر مخلوط کرده تا آب کف آلود شود. حال آب را در داخل لوله های فاضلاب ریخته تا گرفتگی آنها را رفع کند.
 از آنجایی که محلول ایجاد شده همانند یک روان کننده عمل خواهد کرد، بنابراین در صورتی که گرفتگی لوله ها بر اثر تجمع روغن و چربی ایجاد شده باشد، می توان با چندین بار استفاده از این محلول به رفع انسداد این لوله ها پرداخت.

.استفاده از آویز فنری لباس

با استفاده از یک آویز فنری نیز می توان به رفع گرفتگی فاضلاب پرداخت، کافیست یک آویز فنری بردارید و همه خمیدگی های آن را برطرف کنید و تنها اجازه دهید سر آن به شکل خمیده باقی بماند.
حال میله را وارد لوله ای کنید که دچار گرفتگی شده است، سعی کنید آنقدر میله را هل دهید تا به قسمت گرفتگی برسد، حال تصور کنید در حال ماهیگری هستید، بنابراین سعی کنید عامل گرفتگی را به سر قلاب بیندازید و آن را بیرون بیاورید. بعد از رفع گرفتگی یک کتری آب جوش داخل لوله بریزید تا به خوبی مسیر  لوله ها را باز کند.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب
رفع گرفتگی لوله فاضلاب

·استفاده از مخلوط سرکه و جوش شیرین

برای از بین بردن هر گونه گرفتگی که از تجمع چربی، روغن، موهای  چسبیده شده و … حاصل شده است، می توانید از مخلوط سرکه و جوش شیرین استفاده نماید. به طوری که 3/1 جوش شیرین را با 3/1 سرکه در فنجانی

ترکیب کرده و به مدت 30 دقیقه یا بیشتر صبر کنید. زمانی که این دو ماده با یکدیگر مخلوط می گردند، حالت اسیدی بدست خواهند آورد و در نتیجه امکان باز نمودن هر گونه گرفتگی را خواهند داشت. هر چه میزان گرفتگی بیشتر باشد می توان میزان استفاده از جوش شیرین و سرکه را نیز بیشتر کرد، حال با ریختن این ماده در لوله های فاضلاب خواهید دید که هر گونه گرفتگی، لجن و لعاب موجود در لوله ها را به خوبی تمیز می نماید.

·استفاده از جاروبرقی تر وخشک

یکی از راه های استفاده رفع انسداد لوله های فاضلاب استفاده از جاروبرقی تر و خشک است، این جاروبرقی امکان این را دارد که آن را وارد لوله فاضلاب نمود و با افزایش قدرت آن، به دلیل مکشی که دارد هر گونه مواد زائدی که موجب مسدود شدن مسیر لوله های فاضلاب شده است را بیرون بکشد.
 توجه کنید به هنگام قرار دادن جاروبرقی در لوله فاضلاب، اطراف لوله را بهخوبی بپوشانید تا مواد زائد به محیط آشپزخانه، توالت، حمام و … پاشیده نشوند.

·استفاده از آب گرم

یکی از بهترین روشها جهت باز نمودن لوله های فاضلاب که سابقه استفاده زیادی نیز دارد، استفاده از آب گرم است. ریختن آب گرم در چندین مرحله باعث می شود تا هر گونه گرفتگی لوله ها را از بین ببرد، هر چند می توان مواد شوینده را هم با آب گرم مخلوط کرد تا فرآیند رفع انسداد لوله ها سریع تر انجام شود.

·سود سوزآور یا کاستیک سودا

یکی از موادی که امروزه جهت بازگشایی لوله های گرفته شده فاضلاب استفاده می شود سدیم هیدروکسید است که با نام های دیگری همچون سود سوزآور یا کاستیمک سودا نیز شناخته می شود. این ماده ترکیب جامدی است که رنگ سفیدی دارد و از فرمول شیمیایی NaOH برخوردار است.

سدینم هیدروکسید امکان سوختگی شیمیایی  نیز دارد، به همین جهت به هنگام استفاده از آن باید از دستکش و محافظ چشم استفاده کرد، به دلیل همین قابلیت این ماده است که از آن جهت رفع گرفتگی لوله های فاضلاب استفاده می کنند.

 معمولا بسیاری از ابزار فروشی ها به توزیع این ماده در بازار می پردازند، باید 3 فنجان از کاستیک سودا را با 4/3 گالن آب سرد مخلوط کرده و با استفاده از یک تکه چوب به خوبی هم زد تا این ماده در آب حل گردد.
می توان گفت از مخلوط شدن این ماده در آب، یک واکنش شیمیایی با گرمای زیاد ایجاد می شود که در ازبین بردن گرفتگی های لوله فاضلابموثر است.بعد از آن که این محلول را در لوله ها ریختید، اجازه دهید تا 30 دقیقه بگذرد و سپس پشت آن آب گرم بریزید تا موجب رفع گرفتگی لوله ها شود.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب بافنر لوله بازکنی

فنرهای لوله بازکنی از جمله فنرهای فلزی هستند که به صورت سیمی خواهند بود و جهت رفع گرفتگی انواع لوله های فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرند. معمولا جهت مصارف خانگی مدل های فنر لوله بازکنی دستی مورد استفاده قرار می گیرد که ابزارفروشی ها در متراژهای مختلف آنها را عرضه می کنند. می توان گفت مدل های فنر لوله بازکنی دستی امکان رفع گرفتگی لوله های فاضلابی را دارند که به صورت سطحی دچار انسداد شده اند، بنابراین توان بازگشایی لوله فاضلاب های که دارای گرفتگی های زیاد هستند را نخواهند داشت و باید از مدل های برقی آنها استفاده نمود تا امکان رسوب گیری و از بین بردن اشیا را هم داشته باشند.

·تمیز کردن لوله ها

بسیار پیش آمده که سینک ظرفشویی بگیرد، معمولا رفع گرفتگی لوله های فاضلاب به قدری آسان است که حتی خانم ها هم می توانند به راحتی آن را انجام دهند، معمولا در زیر سینک های ظرفشویی، لوله ای به شکل U مانند وجود دارد، این لوله با توجه به شکلی که دارد معمولا خیلی چیزها را در درون خود نگه خواهد داشت که موجب انسدادشان می شود.
 بنابراین باید این لوله ها را تمیز کرد برای این کار می توان یک سطلی را بر زیر این لوله ها قرار دهید، سپس با یک آچار لوله را باز کنید، اکنون هر گونه مواد زائد موجود درون این لوله ها را خالی کرده تا تمیز شود، حال لوله را بشوید و دوباره سر جای خود ببندید.

·ترکیب نمک و جوش شیرین

معمولا با مخلوط کردن نمک و جوش شیرین می توان ترکیبی بدست آورد که موجب انجامواکنش شیمیایی شده و در نتیجه با استفاده از آن می توان به رفع گرفتگی لوله ها پرداخت. بنابراین برای آن که هیچ گونه انسدادی در لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام و … ایجاد نشود، می توان هر چند وقت یکبار از ترکیب این ماده درون لوله ها بریزید و سپس ده تا بیست دقیقه صبر کرده و لوله ها را بشوید تا به خوبی تخلیه شوند.

·استفاده از اسید رقیق

 معمولا امروزه اسیدهای رقیق جهت باز کردن انواع لوله های فاضلاب توسط تولیدکنندگان به بازار عرضه می شود، بنابراین افراد می توانند جهت بار نمودن انواع لوله ها از این اسیدهای رقیق استفاده کنند.
  با توجه به این که اسیدها ممکن است باعث خوردگی لوله ها شوند، در نتیجه اگر حجم بالایی از آنها استفاده شود، موجب از بین بردن اتصالات خواهند شد،بنابراین نباید از نمونه های قوی آنها استفاده کرد و بلکه باید تنها از اسیدهای رقیق و به صورت کم بهره برد.

·استفاده از تلمبه لوله بازکن

امروزه انواع تلمبه های لوله بازکن در مدل های مختلفی تولید گردیده اند که برخی مخصوص باز کردن لوله های فاضلاب توالت هستند و برخی جهت بازکردن لوله فاضلاب سینک، کف شوی آشپزخانه و … به کار گرفته می شوند. معمولا برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب با استفاده از تلمبه، آن را بر روی خروجی لوله فاضلاب ها قرار می دهند و چند باری آن را بالا و پایین خواهند کرد و با تکرار این کار موجب باز شدن گرفتگی لوله ها خواهند شد. بهتر است بعد از آن که لوله ها را باز کردید آب گرم در پشت آن بریزید تا تمامی ضایعات اضافی نیز شسته شوند.

·استفاده از نوشابه

نوشابه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار است که علاوه بر مصرف خوراکی، با توجه به داشتن ترکیبات مختلف و گاز به یکی از لوله بازکن های قدرتمند تبدیل شده است. برای این کار زمانی که لوله ها گرفته اند، یک نوشابه بزرگ را در لوله بریزید و 30 دقیقه صبر کنید تا نوشابه کار خود را انجام دهد و سپس با آب گرم لوله ها را بشوید تا اضافه پسماندها نیز شسته شوند.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب
رفع گرفتگی لوله فاضلاب

·استفاده از جوهر نمک

برای باز کردن لوله ها با این محصول، 3 پیمانه از جوهر نمک را با 4 لیتر آب مخلوط کرده آن را هم می زنند تابه خوبی حل شود، حال مخلوط بدست آمده را درون لوله فاضلاب ریخته و به مدت یک ساعت صبر کرده تا به خوبی جوهر نمک منجر به باز شدن گرفتگی های لوله های فاضلاب شود.  به هنگام استفاده از جوهر نمک حتما باید از دستکش استفاده نمود و تهویه مناسب را در محل استفاده نیز برقرار کرد.

·رفع گرفتگی لوله فاضلاب با پمپ تراکم

زمانی که در لوله های فاضلاب گرفتگی های بسیار سختی ایجاد می شود از این روش استفاده می کنند، در گرفتگی لوله های فاضلاب سخت معمولا فنر امکان باز نمودن آنها را ندارد، از این رو با استفاده از پمپ هوا، هوا با فشار وارد لوله ها خواهد شد و در نتیجه منجر به بازار شدن انسداد موجود در لوله ها می گردد.

نتیجه گیری

گرفتکی لوله های فاضلاب یکی از مشکلات رایجی است که موجب بر هم زدن نظم خانه و زندگی افراد خواهد شد، چرا که منجر می شود تا آب چاه بالا آید و بوی بدی در مکان پخش شود. بنابراین در این مقاله برخی از روش های خانگی جهت رفع انسداد لوله های فاضلاب را بیان کردیم، در صورتی که با استفاده از این روش ها به هیچ عنوان گرفتگی لولههای فاضلاب باز نشد، می توان از خدمات برخی از شرکت های لوله بازکنی استفاده کرد که از جمله آنها می توان شرکت ایران تخلیه اشاره کرد که امروزه با استفاده از نیروهای مجرب و امکانات فوق العاده ای که دارد، خدمات متنوعی در زمینه تخلیه چاه، فنر زنی لوله ها و … ارائه می دهد.

جهت اطلاعات بیشتر برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب از شعبه لوله بازکنی نیاوران ،لوله بازکنی صادقیه ،لوله بازکنی عباس آباد ،لوله بازکنی امیرآباد استفاده کنید.

تمام خدمات ما سرویس دهی زیر 20دقیقه ای انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی برداری ممنوع است