بازکردن انواع لوله با دستگاه پیشرفته✔ارائه فاکتور+بعد از اتمام کار سرویسدهی زیر ۲۰ دقیقه🛵

قیمت سه نظام لوله بازکنی سال 1402✔️تعرفه اتحادیه لوله بازکنی

ایران تخلیه » قیمت سه نظام لوله بازکنی سال 1402✔️تعرفه اتحادیه لوله بازکنی

راهنمای مطالعه

4.7/5 - (13 امتیاز)

قیمت سه نظام لوله بازکنی

چگونگی بررسی قیمت سه نظام لوله بازکنی در هزینه نهایی رفع گرفتگی لوله فاضلاب موثر خواهد بود که بین سرویس‌کاران و کارفرمایان متفاوت است. سه نظام دستگاه لوله بازکنی یکی از قطعاتی است که به منظور رفع گرفتگی لوله استفاده می‌شود و در انواع مختلفی در بازار وجود دارد. مجموعه ایران تخلیه توصیه می‌کند که به منظور آگاهی بیش‌تر از کارکرد این قطعه و عوامل موثر بر قیمت آن، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

سه نظام لوله بازکنی چیست

مشکل گرفتگی لوله برای بسیاری از افراد پیش آمده است که این مسدود شدن لوله در اکثر مواقع به دلیل وجود پرز، چربی، مو و رسوب بستن داخل لوله خواهد بود. افراد در بیش‌تر مواقع، هنگام وقوع چنین اتفاقاتی پس از گرفتگی لوله، از اسیدهای لوله بازکنی استفاده می‌کنند که ممکن است منجر به باز شدن لوله نشود. در نتیجه از فردی برای لوله بازکنی و استفاده از دستگاه لوله بازکنی کمک می‌گیرند تا گرفتگی مورد نظر رفع گردد.افرادی که با این دستگاه سر و کار دارند، احتمالا با کلماتی مانند سه نظام، الماسی و سردنده نیز آشنا هستند. دستگاه های لوله بازکنی که به صورت دورانی کار می‌کنند، از قطعه سه نظام بهره می‌برند. قیمت سه نظام لوله بازکنی در بازار متفاوت است و شرکت‌های مختلفی به تولید این قطعه می‌پردازند که اکثرا از جنس‌های آلومینیومی، برنج، آهن و چدنی شکل تولید می‌شود. بدنه این قطعه در تماس با نم و رطوبت دچار زنگ‌زدگی و خوردگی نمی‌شود.

سه نظام لوله بازکنی، قطعه ای کوچک درون دستگاه لوله بازکنی یا دستگاه فنرزنی قرار دارد. همانطور که سری دریل، مته را درون خود نگه می‌دارد، دستگاه لوله بازکنی هم فنر را پس از چرخش موتور الکتریکی نگه خواهد داشت تا قطعه مورد نظر به اطراف پرتاب نشود.

پس از افزایش فشار دستگاه بر روی سه نظام‌ها، قسمت داخلی آن‌ ها سائیده می‌شود و با گذشت زمان و با بیش‌تر شدن این اتفاق، سه نظام‌ها از بین می‌روند. در صورت از بین رفتن قسمت داخلی سه نظام، فنر به خاطر گشاد شدن دیواره داخلی همانند گیره نمی‌تواند بچسبد و باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

قیمت سه نظام لوله بازکنی

انواع سه نظام لوله بازکنی

سه نظام لوله بازکنی در حالت کلی از سه وجه تشکیل شده است که این بخش‌ها به وسیله فنرهای بسیار کوچک، به یکدیگر متصل می‌شوند. سه نظام لوله بازکنی براساس شکل و ساختار کلی به صورت‌های زیر دسته‌بندی می‌شود :

 • سه نظام دستگاه سه پایه دینام 300.
 • سه نظام دستگاه 4 پایه دینام 350.
 • سه نظام دستگاه فرقونی دینام 1400.

برای اطلاع از انواع ترفند های استفاده از سه نظام صفحه ی لوله بازکنی ستارخان را کلیک کنید.

قیمت سه نظام لوله بازکنی در یک تقسیم‌بندی دیگر نیز متفاوت خواهد بود و از این میان می‌توان به سه نظام مته‌ای، سه نظام فولادی و سه نظام اتوماتیک اشاره کرد.

همچنین سه نظام دستگاه لوله بازکنی بر اساس نحوه گرفتن مته و نگه داشتن آن نیز به دو نوع آچاری و اتوماتیک نیز تقسیم‌بندی می‌شود. نوع اول برای باز و بسته شدن نیاز به یک آچار مخصوص دارد ولی در سه نظام اتوماتیک، این کار به صورت دستی انجام می‌گردد.

فنرهای سه نظام لوله بازکنی به چند دسته تقسیم می‌شوند که از هر یک از آن‌ها به منظور کاری خاص استفاده می‌کنند. با نوجه به نوع گرفتگی، مسیر آن و میزان گرفتگی از فنرها و ابزارهای متفاوتی استفاده می‌شود. در این دسته‌بندی می‌توان به فنرهای لوله بازکنی دستی و شارژری اشاره کرد که در ادامه به بررسی مختصر آن‌ها می‌پردازیم :

 • فنرهای لوله بازکنی دستی

این نوع فنرها، ابعاد کوچکی دارند و در طول 4 متر تا 20 متر در بازار موجود است. با توجه به اینکه این نوع فنرها با دست چرخانده می‌شوند، آن چنان قدرت زیادی لازم ندارند و برای گرفتگی‌های جزئی می‌توانید از آن استفاده کنید. برای استفاده از این فنرها می‌توانید از دستگاه‌های خانگی نیز استفاده کنید. ولی توصیه می‌کنیم که به منظور رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از ترکیدن لوله با کارشناسان مجموعه ایران تخلیه ارتباط برقرار نمائید.

 • فنرهای لوله بازکنی شارژی

این نوع فنرها نسبت به فنرهای لوله بازکنی دستی، برای کار به قدرت بیش‌تری نیاز دارند و در ابعاد مختلفی نیز به بازار عرضه می‌شوند. همچنین وزن فنرهای شارژری نیز متفاوت است و برخی از آن‌ها با توجه به سنگین بودنشان، برای حمل، کار سختی را در پیش خواهید داشت. این نوع فنرها نیروی محرکه دارند که به راحت‌تر شدن کار با آن کمک می‌کند و در صورتی که کار با آن را بلد نباشید، ممکن است که به شما آسیب برساند.

جهت اطلاع از قیمت دقیق و کلاهبرداری سه نظام لوله بازکنی از لوله بازکنی جردن میتوانید استفاده کنید.

قیمت سه نظام لوله بازکنی

قیمت سه نظام لوله بازکنی در هر کدام از این فنرها متفاوت است و در صورت آگاهی بیش‌تر می‌توانید با سایت ایران تخلیه ارتباط برقرار کنید. همچنین این فنر بر اساس کاربردهای متفاوت نیز، به سرفنر فولادی، فنر سی متری و سرفنر الماسه تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه به بررسی مختصر آن‌ها می‌پردازیم :

سرفنر فولادی

این سرفنر از جنس فولاد است که نوک تیزی دارد و به منظور باز کردن لوله‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به علت گچ یا سیمان گرفتگی دارند. با استفاده از سرفنر فولادی می‌توان لوله ی مورد نظر را تراشید و مسیر لوله را باز کرد.

فنر سی متری

این نوع فنر نسبت به سایر فنرهای سه نظام، ضخیم‌تر است و برعکس دیگر فنرها به دور خود نمی‌پیچد. فنر سی‌متری دستگاه سه نظام در دستگاه 550 موشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به منظور باز کردن لوله‌های طولانی گرفته شده، استفاده می‌شود.

سرفنر الماسه

جنس این نوع فنر از مس و آلومینیوم ساخته شده و شبیه به الماس است. سرفنر الماسه دستگاه سه نظام به منظور رفع گرفتگی لوله‌های خیلی ظریف و درون کاسه فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که به داخل لوله آسیبی وارد نشود.

نحوه علکرد سه نظام لوله بازکنی

قبل از پرداختن به قیمت سه نظام لوله بازکنی نحوه کار سه نظام دستگاه لوله بازکنی را مورد بررسی قرار می‌دهیم :

نحوه علکرد سه نظام لوله بازکنی

قبل از پرداختن به قیمت سه نظام لوله بازکنی نحوه کار سه نظام دستگاه لوله بازکنی را مورد بررسی قرار می‌دهیم :

 • در ابتدا هنگامی که دسته ی دستگاه را فشار می‌دهید، سه نظام دستگاه جمع می‌شود و فنر را درون خود نگه می‌دارد.
 • در مرحله بعدی، دینام دستگاه که توسط یک تسمه به سه نظام دستگاه لوله بازکنی وصل شده است، فنر را می‌چرخاند و در واقع فنر به همراه دینام می‌چرخد.
 • سه نظام لوله بازکنی باعث چرخیدن فنر در حالت های مختلفی می‌شود و در نهایت منجر به عقب و جلو بردن فنر داخل لوله می‌گردد.
 • در نتیجه، رسوبات ته‌نشین شده داخل لوله کنده می‌شود و گرفتگی لوله به صورت اصولی رفع خواهد شد.

 

عوامل موثر بر قیمت سه نظام لوله بازکنی

با توجه به ناآگاهی مردم از قیمت سه نظام لوله بازکنی باعث شده است که افراد سودجو بتوانند از این شرایط سوء استفاده کنند و مشتری‌ها را فریب دهند. این موضوع در هنگام لوله بازکنی افراد با استفاده از سه نظام نیز وجود داشته است. این افراد با تبلیغات فراوان و اعلام قیمت‌های کم‌تر، مشتری‌ها را فریب می‌دهند ولی در انتهای کار قیمتی بالاتر از قیمت تبلیغ شده، درخواست می‌کنند.

قیمت لوله بازکنی با سه نظام توسط اتحادیه آهنگران اعلام می‌شود و با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌گردد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم :

 • نوع روش لوله بازکنی.
 • میزان کنده‌کاری در قسمت گرفتگی لوله.
 • متراژ فنر استفاده شده.
 • سختی کار و شدت گرفتگی.
 • تعداد سه نظام استفاده شده.
 • مدت زمان صرف شده برای لوله بازکنی.
 • غیره.

برای اطلاعات بیشتر لوله بازکنی جنت آباد را مطالعه نمایید.

قیمت لوله بازکنی با سه نظام دستگاه لوله بازکنی یکبار مصرف نیست و پس از چند بار استفاده از آن مستهلک می‌شود که در این زمان باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در برخی موارد هنگام استفاده از دستگاه فنرزنی، 3 تا 5 عدد سه نظام لوله بازکنی خراب می‌شود. بنابراین ممکن است برخی از افراد فکر کنند که قیمت سه نظام لوله بازکنی بسیار بالا است. در صورتی که اینگونه نیست و به طور معمول، سه نظام دستگاه لوله بازکنی، طول عمر خاصی دارد و پس از سپری کردن طول عمر خود فرسوده می‌شود.

قیمت چند نمونه از انواع سه نظام را به صورت تقریبی در ادامه خواهیم دید :

 • سه نظام لوله بازکن فنری 550 با قیمت 600 هزار تومان.
 • سه نظام لوله بازکن فنری 375 با قیمت 550 هزار تومان.
 • سه نظام گیرکونیک با قیمت 150 هزار تومان.

در حالت کلی قیمت سه نظام لوله بازکنی به صورت تقریبی از 120 تا 900 هزار تومان در بازار موجود است. در صورت آگاهی بیش‌تر از قیمت انواع مختلف سه نظام دستگاه لوله بازکنی می‌توانید با سایت ایران تخلیه ارتباط برقرار کنید.

قیمت سه نظام لوله بازکنی

سخن پایانی

در این مقاله دریافتیم که سه نظام لوله بازکنی قطعه‎ای است که در دستگاه لوله بازکنی و برای رفع گرفتگی لوله استفاده می‌شود. این قطعه در انواع و ابعاد مختلفی در بازار موجود است و با توجه به استفاده از هر کدام از آن‌ها، هزینه دستمزد رفع گرفتگی لوله نیز متفاوت خواهد بود. قیمت سه نظام لوله بازکنی نیز از جمله عواملی است که در این هزینه دستمزد تاثیر دارد. قیمت این قطعه به عوامل مختلفی از جمله نوع، جنس بدنه، کارکرد و غیره تاثیرگذار است. توصیه می‌کنیم که عمل رفع گرفتگی و استفاده از سه نظام دستگاه لوله بازکنی را به افراد متخصص بسپارید. همچنین می‌توانید به منظور آگاهی از قیمت دقیق انواع مختلف این قطعه با مجموعه ایران تخلیه و لوله بازکنی تهران ارتباط برقرار کنید و از راهنمائی‌های تخصصی کارشناسان این مجموعه استفاده نمائید.

کلاهبرداری سه نظام لوله بازکنی سه نظام لوله بازکنی واقعی میباشد
سه نظام لوله بازکنی چیست؟ وسیله ای که داخل دستگاه قرار دارد
قیمت لوله بازکنی با فنر سه نظام هر سه نظام 600 تومان میباشد
تعرفه قیمت سه لوله بازکنی توسط اتحادیه قیمت سه نظام  600 هزار تومان میباشد
بازکردن انواع گرفتگی لوله فنر بلند واتر جت پمپ باد و دستگاه برقی

 

2 پاسخ

 1. سلام ممنونم از شرکت ایران تخلیه بابت محتوای خوب فقط ی سوال داشتم دیروز زنگ زدم‌ به ی شرکتی اومدن برا گرفتگی توالت فرنگی گفتن سه نظام باید استفاده کنیم ۲ تا زدن ۱۲۰۰ گرفتن این قیمت درسته ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی برداری ممنوع است